Aplikacja Dinner Time Plus ułatwi przywołanie dzieciaków

Oderwanie malucha od ekranu nie jest łatwym zadaniem i zazwyczaj kończy się niepowodzeniem lub awanturą. Motywacja w postaci aromatu dochodzącego z kuchni oraz stół suto zastawiony przysmakami nie zawsze stanowią dostateczną motywację. Jeśli w ogóle, bo przecież dziecko zapatrzone w ekran często przebywa wtedy w zupełnie innym świecie, do którego nie dochodzi zbyt wiele sygnałów z zewnątrz. Jeśli do smartfona dodamy jeszcze nałożone na uszy słuchawki lub muzykę dochodzącą z głośników – na niewiele zdadzą się nasze próby skutecznego przywołania go do stołu. Przed nami ładnych kilka chwil przedostawania się do wirtualnego świata i asekuracja podczas powrotu do realiów. Na szczęście podejmowanie się niebezpiecznego zadania, jakim jest odbieranie dziecku ukochanego gadżetu to już przeszłość.

lLRtf4W4UmrulyluciW9Kp3VNvErOR0Y2sG8iHp5m3LfniBul4Cp4-C5REPsV772MQ=h900

Na pomoc rodzicom przychodzi teraz aplikacja Dinner Time, dzięki której (prawdopodobnie) skutecznie uda się im dotrzeć do tych małych, wirtualnych umysłów. Program daje nam możliwość ustawiania alarmów godzinowych, które mogą informować dzieci o czekającym posiłku, czasie na naukę lub zbliżającej się porze spania. Komunikat wyświetli się na ekranie urządzenia malucha, skutecznie blokując użytkowanie gadżetu na określony przez rodzica czas :) Funkcję blokady aktywować możemy również gdy uznamy, że korzystanie z gadżetu trwa już po prostu za długo.

Aplikacja posiada jeszcze kilka innych, równie użytecznych funkcjonalności. Na wyróżnienie zasługują z pewnością podsumowania. Funkcja raportów czytelnie przedstawi informacje o tym, ile czasu dziecko poświęciło na zabawę ze smartfonem, wyodrębniając informacje na temat każdej z aplikacji z osobna. Rodzice zyskują również możliwość wglądu w czasie rzeczywistym do włączonych aplikacji i gier. Jeśli posiłki, sen lub nauka naszego dziecka odbywa się każdego dnia o podobnych porach, świetnym rozwiązaniem może okazać się ustawianie cyklicznych alarmów, dzięki którym nie będziemy musieli powtarzać tej samej czynności codziennie. Aplikacja Dinner Time wymaga instalacji na urządzeniu/urządzeniach opiekuna oraz dziecka.

Google Play

 

Dodaj komentarz