Kategoria: casual

Gra Snake Rewind już dostępna!

Snake Rewind nie jest kolejną, powieloną wersją pierwotnej gry Snake (z którą zapewne każdy z nas miał kiedyś do czynienia). Snake Rewind to gra, którą z jej klasyczną wersją łączy więcej niż tylko interfejs i zasady. Gry te mają bowiem tego samego autora. Zasad gry w kultowego węża chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć. Snake Rewind read more »

Heal them all

Heal Them All to gra stworzona przez fundację „Na ratunek dzieciom z chorobą onkologiczną”, która wraz z firmą Techland, postanowiła wykorzystać nowe sposoby pomagania najmłodszym. Heal Them All to typowe tower defense, jednak rozgrywające się w nietypowym środowisku – ludzkim ciele. Naszymi przeciwnikami są różnego rodzaju choroby, wyposażone w niezwykle zróżnicowaną broń i metody walki. read more »

Very Little Monsters

Very Little Monsters to gra polskiego teamu z Gdyni, która właśnie zadebiutowała w Google Play. Zabawa rozgrywa się pod wodą, gdzie do wyboru macie dwa rodzaje potworków – czerwone i niebieskie, które toczą ze sobą mecz o kryształ, znajdujący się na jednym z wielu pól planszy. Aby wygrać potyczkę, nie wystarczy jedynie skakać w kierunku read more »

Year Walk

Year Walk to dziwna, niepokojąca gra pełna szwedzkiej mitologii i pradawnej magii. Akcja gry toczy się w XIX-wiecznej Szwecji, podczas Sylwestra. Bohater, czyli my, próbuje przejść Year Walk – rytuał, pozwalający ujrzeć przyszłość. Przed nim pełno zagadek i tajemnic do odkrycia, a także spotkań z magicznymi stworzeniami i niespodziewane wydarzenia, które nadadzą grze niesamowity charakter read more »

Train Legend

Szukacie gry, która zajmie wasze dziecko na dłużej? Wybierzcie Train Legends! Oto tytuł, który sprawi, że wraz z waszą pociechą nie będzie mogli oderwać się od zabawy! W Train Legends waszym zadaniem będzie poprowadzenie pociągów po odpowiednich torach i naprawienie systemu kolejowego królestwa. Najlepsze wyniki uzyskać można, wykorzystując całą dostępną przestrzeń planszy i prowadząc tory read more »

Eyes

Gry z horrorem w tle na stałe wkroczyły do sfery mobilnej. Kilka miesięcy temu pojawił się tam już Slenderman, a teraz na swoje 5 minut czeka polska produkcja „Eyes”. W grze wcielamy się w rolę złodziejaszka, plądrującego opuszczony budynek, który okazuje się być labiryntem korytarzy i pokojów z ukrytymi przejściami. Naszym zadaniem jest zabranie jak read more »

Polymer

Gry typu Arcade nie zestarzeją się chyba nigdy, co więcej – wraz z rozwojem gier na urządzenia mobilne, ponownie wracają do łask. Jednym z najnowszych przykładów tego typu aplikacji jest Polymer. Gra polega na łączeniu polimerów – zgodnie z definicją, związków połączonych ze sobą wielokrotnie powtórzonymi, mniejszymi elementami. Grać możemy w kilku trybach – gra read more »

Cow moos

Wraz z postępem techniki, rosną również możliwości i sposoby edukowania młodego pokolenia. Dzieciaki od małego mogą się uczyć za pośrednictwem smartfonów i tabletów, wypełnionych po brzegi edukacyjnymi grami i aplikacjami. Jedną z nich jest Cow moos, której zadaniem jest nauczyć naszych milusińskich przyporządkowania dźwięków, jakie wydają różne zwierzęta. Prosta i ładna grafika spodoba się maluchom, read more »

Poznawaj swoje ciało

Jeżeli masz w domu młodego biologa lub lekarza, zaskocz go i ściągnij grę edukacyjną „Poznawaj swoje ciało”, dzięki której młody naukowiec pozna wszystkie tajniki ludzkiej budowy. Będziesz zaskoczony możliwościami aplikacji, która nie tylko nauczy malucha nazw najważniejszych kości i mięśni, ale także dzięki niej bezbłędnie będzie potrafił zlokalizować je w swoim ciele i powiedzieć w read more »

Broken Sword

Broken Sword to spektakularny powrót jednego z pierwszych typów gier komputerowych – przygodówki. Gra opowiada historię dwójki detektywów, których ścieżki spotykają się podczas prowadzenia śledztwa na temat tajemniczych morderstw. Zanim uda im się rozwiązać zagadkę, będą musieli zmierzyć się z wieloma zadaniami i wykiwać kilku przeciwników, usilnie próbujących przeszkodzić w odkryciu tajemnic. Całość narysowana jest read more »