Kategoria: Komunikacja

Aplikacja moBiLET

Ta świetna aplikacja mobilna umożliwi nam zakup elektronicznych biletów (komunikacji miejskiej oraz kolejowych), a także dokonanie opłaty za parkingi miejskie w Płatnej Strefie Parkowania. Odwiedź stronę moBiLET jeśli chcesz uzyskać szczegółowe informacje oraz sprawdzić dostępne lokalizacje. W celu dokonania zakupu wystarczy zarejestrować się w serwisie, a następnie dokonać zasilenia konta. Kolejnym krokiem, które umożliwią prawidłową read more »

Aktualizacja i nowe funkcje aplikacji Skype na Androida

Aktualizacja aplikacji Skype na urządzenia mobilne z Androidem przynosi za sobą dwie nowe funkcjonalności programu. Pierwszą z nich jest możliwość przypisania wybranych dźwięków do poszczególnych kontaktów. Drugą nowość stanowi szybkie przesyłanie otrzymanych zdjęć do innego odbiorcy. Możliwość przyporządkowania kontaktom własnych dzwonków sprawi, że bez zerkania na telefon będziemy w stanie rozpoznać nadawcę połączenia przychodzącego. To read more »

Aktualizacja darmowej aplikacji MSZ iPolak

iPolak to aplikacja wydana przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP i ma na celu gromadzenie i udostępnianie niezbędnych podczas podróży (i w trakcie jej planowania!) informacji. Program jest bardzo prosty w obsłudze. Z mapki wybieramy kraj, do którego zamierzamy się wybrać, a na ekranie wyświetlą się szczegółowe opisy. Informacje dotyczą wybranego miejsca oraz informacji pozwalających podróżującym read more »

Nowa funkcja w mapach Apple’a

Kilka dni temu w Mapach Apple’a pojawiła się nowa opcja. Teraz bez wychodzenia z aplikacji mamy możliwość przeczytania opinii o interesujących nas obiektach. Opinie pochodzą z bardzo znanych portali – TripAdvisor i Booking.com. Dotychczasowo aplikacja Mapy na iOS-a pobierała informacje tylko z Yelp, a nowe rozwiązanie daje nam możliwość przeczytania opinii z innych, równie popularnych read more »

Koncern Google Polska nawiązał współpracę z PKP Intercity

Koncern Google coraz to bardziej zaskakuje swoich użytkowników idąc z duchem czasu. Od niedawna Mapy Google w ramach usługi transport publiczny wyposażone zostały w bardzo ciekawe rozwiązanie. Jeśli podróżujesz różnymi środkami komunikacji, w szczególności pociągiem, a swoją podróż przywykłeś planować w owych mapach, z pewnością docenisz ich nową funkcjonalność. Dzięki rozpoczęciu współpracy pomiędzy PKP Intercity read more »

IC Mobile Navigator – Nowa aplikacja PKP Intercity

Jeśli często podróżujesz pociągami PKP Intercity z pewnością docenisz atuty nowej mobilnej aplikacji tego przewoźnika. Dzięki aplikacji w prosty i szybki sposób będziesz mógł kupić bilet i sprawdzić rozkład pociągu. IC Mobile Navigator poinformuje Cię też o opóźnieniu pociągu. Interfejs programu wzorowany jest na wyglądzie strony internetowej przewoźnika, co dla stałych bywalców serwisu może okazać read more »

Taxity

Do tej pory taksówkę można było zamówić jedynie telefonicznie… Te czasy na szczęście się skończyły – odkąd mamy Taxity, każdy z użytkowników smartfona może znaleźć najtańszą opcję przejazdu taksówką i zamówić ją, nie podnosząc nawet słuchawki. Ale Taxity to nie tylko „taryfy”, ale także możliwość zamawiania jedzenia online, z dostawą do domu. Jeżeli jesteście nocnymi read more »

Jak Dojadę

JakDojade.pl od kilku lat wspomaga nasze wędrówki po polskich miastach, organizując naszą trasę komunikacją miejską. Ze strony korzystają wszyscy – studenci, biznesmeni w delegacji oraz zagubieni turyści. Teraz mamy możliwość korzystania z dobroci serwisu także za pomocą aplikacji, gotowej do pracy w każdej chwili naszej podróży. Obsługuje komunikację największych miast Polski, uwzględnia najnowsze zmiany w read more »

Skype

Z każdym nowym modelem telefonu, coraz mocniej zmieniają się jego proporcje między jego tradycyjnym zastosowaniem, a możliwościami jakie dają nowe systemy oraz Internet. Dzięki niemu, kontaktować możemy się nie tylko za pomocą tradycyjnych telefonów, ale także poprzez Skype – program do rozmów video, doskonale znany większości Internautów. Od niedawna, Skype dostępny jest także w formie read more »