Aktualizacja darmowej aplikacji MSZ iPolak

iPolak to aplikacja wydana przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP i ma na celu gromadzenie i udostępnianie niezbędnych podczas podróży (i w trakcie jej planowania!) informacji.

Program jest bardzo prosty w obsłudze. Z mapki wybieramy kraj, do którego zamierzamy się wybrać, a na ekranie wyświetlą się szczegółowe opisy. Informacje dotyczą wybranego miejsca oraz informacji pozwalających podróżującym na zachowanie bezpieczeństwa w czasie wyjazdu. Z aplikacji dowiemy się również o oszacowanym przez MSZ, stanie potencjalnego ryzyka związanego z podróżą w dane miejsce. Wybierając z mapki państwo, do którego planujemy się wybrać, poznamy podstawowe wiadomości związane m.in. z kulturowością danego regionu. Opisy mogą stanowić ciekawy wstęp dla osób planujących zgłębiać wiedzę o miejscu planowanej podróży.

Ocena ryzyka bezpieczeństwa związanego z wyjazdem za granicę, została zwizualizowana w postaci przejrzystego dla odbiorcy, czterostopniowego wykresu, który pozwoli w prosty i szybki sposób zweryfikować sytuację danego kraju. Ostrzeżenia publikowane przez MSZ, dotyczące aktualnych niebezpieczeństw na świecie, powinny bowiem stanowić wiarygodne źródło informacji dla każdego planującego podróż. Aplikacja posiada również skrót S.O.S. to skrót telefonu alarmowego, który w razie zagrożenia pozwoli na nawiązanie szybkiego połączenia z najbliższą polską placówką dypVr8DYgjE231FfEZljuvGyh0d5PqJx_ykRv6I7k1Hdf0QmUTSXBX0r-vjjwcXjLNLUFU=h900lomatyczną.

W najnowszej aktualizacji program wyposażony został także w nowe funkcjonalności. Jeśli w państwie, w którym przebywa aktualnie użytkownik opublikowane zostaną informacje dotyczące niebezpieczeństwa związanego z pobytem w tym kraju, aplikacja poinformuje go o tym przesyłając powiadomienie. Należy jednak pamiętać, aby zezwolić na wysyłanie powiadomień push przez program, a dokonamy tego w ustawieniach naszego urządzenia lub przy uruchomieniu aplikacji.

Zainstaluj aplikację iPolak i podróżuj bezpiecznie! 

Aplikacja dostępna za darmo na urządzenia z Androidem, iOS i Windows Phone.

Dodaj komentarz