Zdrowy styl życia – Od czego zacząć? Kilka aplikacji, które Ci w tym pomogą

Od pewnego czasu ogarnia nas prawdziwe szaleństwo w stylu fit. Każdy z nas chce zachować dobrą formę, ale jak nie zagubić się w natłoku informacji? Przedstawiamy kilka darmowych aplikacji, które pomogą Ci w monitorowaniu diety i Twojego codziennego wysiłku.

…Gotowi? No to startujemy!

1. Zacznijmy od krokomierza, dzięki któremu (jak sama nazwa wskazuje) będziesz mógł poznać liczbę kroków, które codziennie wykonujesz. Pomoże Ci w tym aplikacja Breeze. Aby mogła nieustannie monitorować Twój ruch, aplikacja musi pozostać włączona „w tle”. Jeśli jednak aplikacja zostanie np. przez przypadek zamknięta, od razu poinformuje Cię o tym w powiadomieniach. Breeze

Breeze pozwala Ci monitorować dane nie tylko z aktualnego dnia, ale gromadzi je wszystkie w historii, dzięki czemu łatwo sprawdzisz swoje postępy (lub ich brak). Dzięki powiadomieniom aplikacja zmotywuje Cię do nadrobienia zaległości, lub też nagrodzi Cię za dobre wyniki odznakami. Podsumowując dzień, Breeze wyciąga średnią z wykonanych kroków, po to aby kolejnego dnia ustawić poprzeczkę w odpowiednim miejscu. Dzięki temu w prosty sposób sprawdzisz ile kroków powinieneś mieć zrobionych o danej godzinie. Po osiągnięciu tej minimalnej liczby Breeze każdorazowo nagrodzi Cię złotym trofeum. Przyjemnie, prawda?

Wymagania: iPhone 5s (posiada chip M7, który poprzez sensory pozwala na śledzenie ruchu urządzenia) lub nowszy. Breeze możesz zsynchronizować z aplikacją Runkeeper na iOS. Aplikację pobierzesz tutaj.

2. FatSecret

FatSecretChoć nazwa może zbić Cię z tropu, FatSecret to nic innego jak prosty licznik kalorii. Ta bardzo przydatna i ciekawa aplikacja pozwoli Ci na ciągłe monitorowanie kaloryczności spożytych pokarmów. Aby FatSecret mógł stać się Twoim personalnym dietetykiem, wystarczy abyś po zalogowaniu uzupełnił kilka podstawowych informacji o sobie (takich jak waga, wzrost, czy cel do osiągnięcia). Aplikacja dostosuje do Twojej budowy i celu jaki chcesz osiągnąć dopuszczalną do spożycia liczbę kalorii, a możliwość dodawania aktywności pozwoli Ci sprawdzić ile z tych kalorii udało Ci się już spalić. Ogromna baza produktów ułatwi Ci dodawanie żywności do Twojego dziennego wykazu. Jeśli jednak w zbiorze nie uda Ci się znaleźć danego artykułu, w prosty sposób będziesz mógł stać się jego współtwórcą. Poruszanie się po aplikacji i szybkie szukanie informacji usprawni Ci menu, w którym znajdziesz kilka przydatnych zakładek (dziennik żywności, ćwiczeń, kalendarz Twojej diety czy kontoler wagi).

Aplikacja FatSecret dostępna na urządzenia z iOS, Androidem lub Windows Phone.

 

3. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest aplikacja Reconti, która pozwoli Ci na gromadzenie Twoich dietetycznych danych w jednym miejscu. Serwis Reconti to zbiór pomiarów, aktywności i diety. Reconti

Po uzupełnieniu danych dotyczących wzrostu i wagi otrzymamy informację o naszym aktualnym BMI, a gromadzone pomiary dostępne będą w formie tabel, oraz wykresów. Do Reconti dodawać możemy cele do których dążymy, a dzięki historii poszczególnych kategorii, poznać możemy swoje postępy.

W płatnej wersji Reconti znajdziemy też kilka propozycji diety (dostosowanej do danych, które wprowadziliśmy do aplikacji). Aplikacja dostępna na urządzenia z systemem Android i iOS.

 

Znamy już liczbę przebytych kroków, zjedzonych i spalonych kalorii, prowadzimy też dziennik ruchu. Najwyższy czas na urozmaicenie i umilenie naszych aktywności.

4. Pomoże nam w tym Runkeeper, który w kilka sekund zsynchronizujemy z kontem w Breeze. W jaki sposób pomoże nam uatrakcyjnić nasze sportowe wycieczki?

RunkeeperRunkeeper to aplikacja sportowa, która m.in. zmierzy czas naszego wysiłku i odległość jaką przebyliśmy, pozwoli nam na utworzenie konta w społeczności Runkeeper’a, dodawanie przyjaciół i dzielenie się szczegółami ze swoich aktywności. Po powrocie do domu będziemy mogli zobaczyć na mapie przebytą przez nas trasę i dotychczasowe rekordy lub zapoznać się z aktywnościami innych użytkowników i spróbować pobić ich osiągnięcia!

Aplikacja Runkeeper dostępna jest na urządzenia z Android OS i iOS.

 

Dodaj komentarz