Google Now

Wczoraj w nocy odbyła się gala Grammy – rozdanie najważniejszych nagród przemysłu muzycznego. Jak zwykle podczas takich okazji, duża część uwagi skupia się także na reklamach, puszczanych podczas telewizyjnej transmisji. Serwis The Verge wyłapał wśród nich reklamę Google Now.

Google Now to rodzaj wirtualnego asystenta, który ma być (jest!) konkurencją dla Siri. Google Now to przede wszystkim szybki dostęp do wyszukiwarki oraz kart z informacjami, które najczęściej są nam potrzebne. Po dostosowaniu programu przez użytkownika, aplikacja może wyświetlać dla nas najważniejsze informacje zebrane nie tylko nad podstawie historii naszych wyszukiwań, ale także z naszej korespondencji e-mail oraz wpisów w kalendarzu. W tej chwili karty Google Now mogą zawierać m.in.:
1) podstawowe informacje – pogoda, natężenie ruchu ulicznego, informacje o urodzinach, następne zadanie
2) informacje z maili – status zaplanowanych lotów, rezerwacje w restauracjach
3) inne – informacje o zaplanowanych wydarzeniach, podsumowanie miesięcznej aktywności
4) informacje ze świata, ostrzeżenia, nowe pozycje pod wcześniej wyszukiwanymi przez ciebie hasłami

Z Google Now możecie korzystać w Nexus 4 oraz innych telefonach, działających na najnowszych wersjach Androida. Niestety bez 3g nie będziecie mogli korzystać ze wszystkich opcji aplikacji, dlatego posiadacze tańszych wersji tabletów, np. Nexus 7 bez 3g/wifi, mogą jedynie wykorzystywać Google Now do bardziej statycznych czynności.

Comments are closed.