Zdrowy styl życia z aplikacją BEFIT

4IKLTy8CFHmkP684xRV-torsGDktisDIIGt1lqUR-bA2oBS8dUEC-Fk3S_7HKg5NGg=w300

BEFIT to pewnego rodzaju dietetyk personalny, którego zabrać możemy dosłownie wszędzie. Zadaniem aplikacji jest pomoc w opracowaniu racjonalnego planu żywieniowego oraz zachęcenie użytkowników do zmiany złych nawyków i niezdrowego trybu życia. Nietypowa forma układania zdrowej diety z pewnością urozmaici nam to zadanie. Na czym polega ciekawy charakter BEFIT?

Skomponowanie racjonalnego planu żywieniowego tylko z pozoru wydaje się prostym zadaniem. Podczas zgłębiania tejże techniki natkniemy się na cały ogrom wiadomości. Zasypią nas informacje dotyczące wartości odżywczych poszczególnych produktów, ich kaloryczności, sposobów przygotowywania oraz inne, równie cenne informacje, które odegrają kluczową rolę podczas opracowywania zrównoważonej diety.

Jak zatem nie pogubić się w natłoku informacji?

BEFIT urozmaici naszą naukę poprzez zobrazowanie tychże informacji. Po zainstalowaniu aplikacji zostaniemy poproszeni o wprowadzenie podstawowych informacji o sobie (wiek, waga, płeć). Kolejnym krokiem będzie wybór owocowego lub warzywnego ludka, którym na dalszym etapie będziemy się opiekować. Naszym zadaniem będzie codzienne dostarczanie mu odpowiedniej ilości kalorii, dbanie o nawodnienie jego organizmu oraz należyte dawkowanie ruchu i snu. Przy okazji wprowadzania informacji na temat produktów spożywczych, którymi uraczyliśmy nasze stworzonko, na ekranie wyświetlą się szczegółowe dane na ich temat, takie jak kaloryczność, indeks glikemiczny, czy też współczynnik tycia. Samopoczucie i wygląd postaci będzie zmieniać się, w zależności od naszych wyborów, w negatywny lub pozytywny sposób.

Tego rodzaju zabawa ma na celu przekazanie niezbędnej wiedzy dotyczącej prawidłowej diety i dbania o organizm szczególnie u tych najmłodszych użytkowników… Ale nie tylko! :)

IOAb2ytkgEi5kZWnPBOqXNB89OCxnBIPkrYXLy9Sp9RNiXbr2895oy1nf0dBenPpbFg=h310  mJbg-C9OyR5n9atZTXxPyt5hmCJAyujz9qWBbR-ehTrDxddJ8cITmOeq-2put5DGgg=h310  EpIDhJYRbSeekntk6a2UgA5v1ZgUuGKCipQYfAutlBzBBljPFdWTGcmAe2EyDsHCfw=h310

Aplikacja USP Zdrowie powstała przy współpracy z dietetykami, w ramach programu „Stworzone dla Zdrowia”.

Google Play App Store

Dodaj komentarz