Office Lens – dobry skaner na Androida

0--fb3LXLbWwPePSTfRDaabQsOa82ea4xL4_sJvJSC0fr1pWPg7znVrItS-GHJgNL3Q=w300Office Lens to proste w obsłudze narzędzie, które umożliwi nam zeskanowanie dokumentów, plakatów, tablic itp. Aplikacja przetwarza informacje w trzech trybach (zdjęcie, tablica, dokumenty). Działanie Office Lens dostosuje się do trybu, który zostanie wybrany przez użytkownika. Aplikację śmiało możemy ochrzcić mianem narzędzia biurowego, dzięki któremu już zawsze będziemy mieć pod ręką skaner!

Od innych programów tego typu z pewnością odróżnia się profesjonalizmem. Doskonale poradzi sobie nawet z fotografiami wykonanymi pod ostrym kątem, dzięki czemu użytkownik nie będzie musiał kilkakrotnie powtarzać zdjęć, co często miało miejsce w przypadku innych programów tego typu. Office Lens jest programem darmowym, który po rejestracji konta Microsoft ukaże nam jeszcze kilka funkcjonalności. Zalogowany użytkownik może skorzystać z zapisu wykonanych zdjęć w wybranej usłudze Microsoft – OneNote, OneDrive, PowerPoint i Word.

OneNote umożliwia utworzenie kopii skanu wybranego pliku, a dzięki OneDrive otrzymujemy możliwość zapisania obrazów w chmurze Microsoftu. Konwertowanie plików w programach Word i PowerPoint brzmi najbardziej zachęcająco. Dzięki tym dwóm aplikacjom, nie tylko zyskamy możliwość wklejenia skanu do tworzonego dokumentu, ale przede wszystkim, Office Lens przetworzy i wklei do dokumentów tekst ze skanów. Takie przetwarzanie tekstu (lub innych detali) do plików Office (Word i PowerPoint) będzie z pewnością ogromnym ułatwieniem i pozwoli zaoszczędzić sporo czasu, co docenimy szczególnie przy okazji konwersji obszernych treści. Dzięki Office Lens możemy również przetwarzać obrazy na pliki PDF.

Sami sprawdźcie!

Google Play

 

 

Dodaj komentarz