Nowość! Tryb nocny w Google Maps dla urządzeń z iOS

99bsLKJEN2B6T-WI63UYU7FG8mEXOGxbif6Lsgfzs_pIDs_2RxJSiOVaMhMhRmciizk=w300

 

Google Maps to jedna z najlepszych nawigacji na urządzenia mobilne Apple. Jednak do tej pory, wielu jej użytkowników skarżyło się na brak trybu nocnego, który w znacznym stopniu wpływa na podniesienie komfortu kierowców, podróżujących po zmroku. Większość nawigacji samochodowych jest w niego wyposażona już od dłuższego czasu, jednak w mapach Google funkcjonalność wdrożono dopiero kilka dni temu.

Tryb nocny polega na automatycznym przyciemnianiu kolorystyki aplikacji w czasie od zmierzchu do świtu. Barwy na ekranie urządzenia stają się przygaszone, a korzystanie z nawigacji w ciemności staje się łatwiejsze i przyjemniejsze dla naszych oczu. Stonowana kolorystyka posłuży nie tylko wzrokowi ale także pozytywnie wpłynie na koncentrację kierowcy w czasie nocnych podróży.

 

       322x572      screen322x572      screen322x572

Jeśli pomimo aktualizacji aplikacja Google Maps nadal nie pracuje po zmroku w trybie nocnym, należy udać się do ustawień ogólnych urządzenia, następnie wybrać opcję daty i czasu, a tam aktywować ich automatyczne ustawianie. Tryb nocny w mapach wypróbujecie aktualizując program. Jeśli wcześniej nie mieliście okazji skorzystać z map od Google’a to zachęcamy was do pobrania Google Maps!

 

App Store

Aplikację Google Maps pobierzecie z App Store za darmo.

Dodaj komentarz