iOS 9 już jest!

Długo wyczekiwana, najnowsza wersja systemu operacyjnego na urządzenia mobilne Apple jest już dostępna. iOS 9, bo o nim mowa, przynosi ze sobą kilka zmian – zobaczcie jakich!

iOS 9 to przede wszystkim wiele wizualnych zmian, którym uległ między innymi widok przełączania aplikacji. Po dokonaniu aktualizacji w oczy rzuci się wam również nowa czcionka. Dotychczasowa Helvetica wyparta została przez San Francisco. Poza wizualnymi zmianami doczekaliśmy się również wprowadzenia kilku nowych usprawnień. Do ekranu przełączania pomiędzy aplikacjami dodano możliwość kontynuacji pracy w trybie Handoff, co może okazać się doskonałym ułatwieniem dla osób korzystających z kilku urządzeń Apple.

W ustawieniach urządzenia pojawiła się także wyszukiwarka, dzięki której o wiele szybciej znajdziecie interesujące was opcje. Jeśli jesteście użytkownikami iPada z pewnością zainteresują was Split View, Slide Over i Picture in Picture. Split View to jedna z najbardziej wyczekiwanych opcji, która daje możliwość korzystania z dwóch aplikacji jednocześnie. To wszystko za sprawą funkcji dzielenia ekranu. Slide Over umożliwia nam wysunięcie skrótu programu z prawej strony ekranu podczas korzystania z innej aplikacji i wykonania w nim podstawowych czynności. Z kolei Picture in Picture pozwoli nam na przykład sprawdzić pocztę podczas połączenia FaceTime bez zawieszania wideo. Zachęcamy was do aktualizacji waszych urządzeń mobilnych do iOS 9 i sprawdzenia wszystkich opcji!

IOS_9_Logo

Dodaj komentarz