Kategoria: Książki

Odrabiamy.pl – mobilna pomoc w odrabianiu lekcji

Odrabiamy.pl to popularny serwis, który oferuje użytkownikom szybką pomoc w odrabianiu zadań domowych. Dedykowany jest zarówno uczniom szkół podstawowych, gimnazjalnych jak i licealistom. Od niedawna Odrabiamy.pl dostępne jest również w formie aplikacji. Serwis stanowi dosyć obszerny zbiór książek i zestawów ćwiczeń, w których znaleźć możecie odpowiedzi wraz z rozwiązaniami, krok po kroku. Wiedza udostępniana za read more »

Wattpad – czytnik e-booków na urządzenia mobilne

Świetna aplikacja dla moli książkowych. Ogromny zbiór darmowych e-booków i opowiadań sprawi, że nie będziecie narzekać na nudę i z pewnością znajdziecie tu coś dla  siebie. W swoich zbiorach Wattpad zgromadził ponad 20 milionów publikacji dostępnych w kilkudziesięciu językach, w tym oczywiście w języku polskim.   Wattpad posiada komunikator, dzięki któremu możemy poznawać opinie innych read more »

Wolne Lektury

Wolne Lektury to wirtualna biblioteka, przygotowana przez Fundację Nowoczesna Polska. W jej zbiorach znajdują się książki, do których prawa autorskie już wygasły oraz materiały, udostępniane na licencji Creative Commons. Wolne Lektury zainteresują zwłaszcza uczniów, którzy znajdą tutaj większość obowiązkowych lektur szkolnych, formatem dostosowanych do najczęściej używanych tabletów i smartfonów. Dzięki aplikacji, dostęp do książek jest read more »

Nexto

Nexto to aplikacja wirtualnej księgarni o tej samej nazwie, pozwalająca w wygodny sposób pobierać ebooki oraz czasopisma na twój telefon lub tablet. Poprzez aplikację możecie ściągać materiały w różnym formacie i synchronizować zawartość z kontem założonym w księgarni. Poprzez aplikację można również zakupić ebooki i czasopisma. Jest w czym wybierać – w swojej ofercie Nexto read more »

Pocket – Read It Later

Przeglądając sieć wielokrotnie natrafiamy na długie i ciekawe artykuły, których nie mamy czasu przeczytać. Kiedy znajdujemy wolną chwilę, często nie możemy znaleźć linku, zapomnieliśmy tytułu, a czasem tego, o czym był. Na szczęście w dobie mobilności, możemy artykuły zapisać w… kieszonce. Wystarczy, że na swoim smartfonie lub tablecie zainstalujemy aplikację Pocket i będziemy ją zasilać read more »

„Lokomotywa” Julian Tuwim

Julian Tuwim swoimi wierszami ubarwił dzieciństwo niejednego pokolenia. Także i dziś, nasi najmłodsi mają okazję poznać tuwimowski świat, a na nawet wsiąknąć w niego głębiej, niż mogły to poprzednie generacje. Aplikacja „Lokomotywa” to animowana książeczka z zabawnym wierszem wielkiego poety, a także gra pełna zadań i niespodzianek, które z pewnością pokocha Twoje dziecko! Czytaj i read more »

Kindle

Czytanie na tablecie czy smartfonie nie zawsze jest przyjemne. Na szczęście istnieje aplikacja Kindle, dzięki której wszelkie niedogodności znikają. Kindle zostało stworzone przez programistów firmy Amazon, jednej z najlepszych producentów czytników ebooków. Aplikacja umożliwia wygodne czytanie wszystkich długich tekstów oraz kupowanie i ściąganie pozycji, które znajdują się w sklepie Amazon. Co więcej, aplikacja współpracuje ze read more »